Kuusalu digiseiklus
matkalised
Players
Jan-Eerik, Sten-Martin, Merilyn, Veronika, Karoliina
Date
May 9, 2020
Duration
1 hour 31 minutes 41 seconds
Score
50/50 (100%)
Quizzes solved
1/1 (100%)
Spots found
4/4 (100%)

Mission: "Kasvata suureks!" Leia loodusest või koduaiast üks (nt valge) õiega lill, vaata teda ja kirjuta, mida annaksid juurde ja mida võtaksid ära, et ta kasvaks suureks.

  • Lille ümber on oksad, võtaksin need ära ja kastaksin teda. Vaataksin, et ta saaks piisavalt päikest

Mission: Nimeta vähemalt KOLM oma kodukohast 10 km raadiuses olevat vaatamisväärsust. Sa ei pea nende juurde minema. Pildil on kujutatud hommik Viru rabas. Kirjuta ülesande vastuseks kolm sinule lähimat vaatamisväärsust.

  • Kiiu torn, Kuusalu kirik, Kolga mõis

Mission: On alanud küttepuude varumise hooaeg. Miks lasevad inimesed praegu tuua endale hoovi küttepuid, talv on ju veel kaugel? Missuguse puuliigi eest küsitakse kõige rohkem raha ja miks? Leia endale üks sobiv muru peal laiutav haluhunnik ja lao sellest virnake, mille maht on 0,5 rm. Kui kasutad võõrast hunnikut, küsi eelnevalt omanikult luba! Mis puuliiki valdavalt sa ehitamiseks kasutasid? Mitu halgu sul selleks kulus? Kui palju su virn maksab? Vastused kirjuta ülesande lahenduseks.

  • Kask on kõige kallim küttepuu, inimesed toovad praegu puid, et puud saaksid suvel kuivada. Kasutasime leppa/kaske ehitamiseks, kulus 10 halgu. Maksab 1 euro.

Mission: Kevad on luuleline aastaaeg. Proovi sinagi kirja panna mõned luuleread! Leia üks mõnus koht, kus saad vaadata taevast ja pilvi. Nii tulevad head mõtted. Pane oma luuletus siia kirja!

  • Külm on läinud, ilm on soe, lilled väljad, päike poeb. Vahel sajab vihma ka, et saaks loodus rõkata.

1
Made it!

50
Points

92
Minutes